فرم درخواست کار در عمان

  در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که فرم درخواست کار در عمان چگونه است؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مقدمه

عمان یکی از کشورهای مرفه اطراف خلیج فارس می باشد. به علت اینکه کشور عمان جزء مناطق در حال پیشرفت و مدرن در جهان به شمار می رود، موقعیت های کاری بسیاری در بازار کار این کشور عربی وجود دارند.

مطالب موجود در این مقاله ی کاربردی، مطابق با تازه ترین اطلاعات به دست آمده از چگونگی اشتغال  کشور عمان و در سال 2023 میلادی گردآوری شده است.

با عنایت به این مسئله که کشور عمان به ایران بسیار نزدیک بوده و در همسایگی آن قرار دارد، اعتبار زیاد ریال، که واحد پولی این کشور می باشد، تعاملات تنگاتنگ و دوستانه دو کشور با یکدیگر و آسان بودن فرایند دریافت ویزا، عمان یکی از مناسب ترین مناطق جهت اشتغال مردم ایران محسوب می شود.

بنابراین چنانچه در تلاش هستید تا ویزای کاری یکی از کشورهای جهان را بدست آورید و به این کشور مهاجرت شغلی داشته باشید، قطعاً کشور عمان را نیز جزء گزینه های خود قرار دهید.

چنانچه تمایل نداشته باشید به وسیله ی اخذ ویزای کاری عمان در این کشور اقامت داشته باشید، می توانید از آن به منظور روشی جهت دستیابی به حقوق دلاری استفاده نمایید. نکته ی حائز اهمیت در بحث اخذ ویزای کار عمان این می باشد که شما می بایست یک جاب آفر مطمئن از طرف یکی از کمپانی های دایر در عمان بدست آورید.

در این مطلب تلاش می کنیم تمام چیزهایی را که لازم است پیرامون اشتغال و فرم درخواست کار در عمان و اخذ ویزای کار این کشور مدنظر قرار دهید را بررسی نماییم.

پیشنهاد می کنیم از پست ویزای کار عمان چقدر است دیدن کنید.

پرسش هایی که در این مقاله پاسخ داده می شوند، عبارتند از:
 1. در فرم درخواست کار در عمان، چه موضوعاتی باید به صورت دقیق و کامل بیان شوند؟
 2. در فرم درخواست کار در عمان، چه مواردی باید پیرامون فرد متقاضی ثبت شود؟
 3. در فرم درخواست کار در عمان، چه مواردی باید پیرامون کمپانی کارفرما ثبت شوند؟
 4. در فرم درخواست کار در عمان، دیگر مدرک هایی که باید ارائه شوند، چه مواردی می باشند؟
 5. در فرم درخواست کار در عمان، بندهایی که می بایست در مورد مسائل حقوقی ارائه شوند، کدام هستند؟
 6. آیا می دانید اشتغال در کشور عمان چگونه است؟
 7. آیا می دانید کدام مشاغل مورد نیاز کشور عمان هستند؟
 8. جمع بندی

در فرم درخواست کار در عمان، چه موضوعاتی باید به صورت دقیق و کامل بیان شوند؟

در فرم درخواست کار در عمان، چه موضوعاتی باید به صورت دقیق و کامل بیان شوند؟
در فرم درخواست کار در عمان، چه موضوعاتی باید به صورت دقیق و کامل بیان شوند؟

برای این منظور که جاب آفر برای فرد متقاضی، دقیق و بدون اشتباه تکمیل شود، باید پرسش های مطرح شده در آن به طور کامل و شفاف پاسخ داده شوند. دو عنوان بسیار مهم که لازم است در فرم درخواست کار در عمان، درج شوند شامل:

 • اطلاعاتی پیرامون مشخصات احراز هویت فرد متقاضی است که باید به دقت پاسخ داده شوند و در برگیرنده جزئیات گوناگونی می باشند که در قسمت های بعدی مقاله به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.
 • مشخصات هویتی کامل و صحیح پیرامون فرد کارفرما که در کمپانی مدنظر حضور دارد. در بخش های
 • بعدی مطلب توضیحات بیشتری را ذکر می کنیم. 

لطفا از پست کاریابی در عمان و قطر دیدن کنید.

در فرم درخواست کار در عمان، چه مواردی باید پیرامون فرد متقاضی ثبت شود؟

در فرم درخواست کار در عمان، چه مواردی باید پیرامون فرد متقاضی ثبت شود؟
در فرم درخواست کار در عمان، چه مواردی باید پیرامون فرد متقاضی ثبت شود؟

تعدادی از موضوعات مهم می باشند که باید در فرم درخواست کار عمان به شکلی مفصل و جامع تکمیل شوند. اغلب این گونه مشخصات، اطلاعات تشخیص هویت فرد درخواست کننده شغل می باشد و می بایست به صورت صحیح و کامل بیان شوند. این مشخصات شامل موارد زیر می باشند:

 • نام و نام خانوادگی فرد متقاضی
 • شماره های ضروری جهت تماس با کارمند
 • کد پاسپورت فرد متقاضی
 • آدرس و کد پستی محل سکونت فرد متقاضی 

در فرم درخواست کار در عمان، چه مواردی باید پیرامون کمپانی کارفرما ثبت شوند؟

در فرم درخواست کار در عمان، چه مواردی باید پیرامون کمپانی کارفرما ثبت شوند؟
در فرم درخواست کار در عمان، چه مواردی باید پیرامون کمپانی کارفرما ثبت شوند؟

ارائه مطالب کامل و شفاف در مورد کمپانی مورد نظر، از اقدامات ضروری در فرم درخواست کار عمان، به شمار می رود.

این مشخصات شامل عوامل زیر می باشد:

 • کد ثبت کمپانی
 • نشانی کامل و صحیحی که برای کمپانی مورد نظر به ثبت رسیده است.
 • نام قانونی که کمپانی مورد نظر با آن شناخته می شود.

تا انتهای مقاله فرم درخواست کار در عمان، ما را همراهی نمایید تا در مورد بقیه مدرک های ضروری برای پیشنهاد شغلی، صحبت کنیم.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله کار در عمان 2021 را مطالعه کنید.

فرم درخواست کار در عمان، دیگر مدرک هایی که باید ارائه شوند، چه مواردی می باشند؟

در فرم درخواست کار در عمان، دیگر مدرک هایی که باید ارائه شوند، چه مواردی می باشند؟
در فرم درخواست کار در عمان، دیگر مدرک هایی که باید ارائه شوند، چه مواردی می باشند؟

 در بخش های گذشته مقاله، درمورد اطلاعات ارزشمندی که باید در جاب آفر از طرف شخص کارفرما و کمپانی مربوطه درج شوند، نکاتی را بیان نمودیم.  این بخش می خواهیم به تکمیل موارد عنوان شده بپردازیم.

 • در مورد فرد متقاضی می بایست به صورت شفاف، جایگاه شغلی که فرد قرار است در آینده در آن مشغول به کار شود، تعیین شود.
 • فعالیت ها و وظایف کاری شخص درخواست دهنده که بعد از پذیرفته شدن در مرکز مورد نظر، مشغول به ارائه خدمت می شود هم، باید به شکل واضح ثبت شود.
 • ذکر زمان دقیقی که فرد متقاضی در آن تاریخ مشغول به کار می شود، یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه نمود.
 • مدت زمانی که این پیشنهاد شغلی برای فرد متقاضی دارای اعتبار می باشد. به معنی ساده تر تاریخی که تا آن موعد مشخص شده، قرارداد معتبر شناخته می شود. 

در فرم درخواست کار در عمان، بندهایی که می بایست در مورد مسائل حقوقی ارائه شوند، کدام  هستند؟

در فرم درخواست کار در عمان، بندهایی که می بایست در مورد مسائل حقوقی ارائه شوند، کدام  هستند؟
در فرم درخواست کار در عمان، بندهایی که می بایست در مورد مسائل حقوقی ارائه شوند، کدام  هستند؟

قرارداد کاری مورد بحث، می بایست به صورت کامل و روشن به بررسی موضوع درآمد و مسایل مرتبط با آن پرداخته شود. مواردی مانند:

 • درآمد یا دستمزد پرداختی که قرار است به فرد کارمند و به صورت ماهیانه پرداخت شود. البته محاسبه این درآمد به شکل ناخالص می باشد.
 • همه نکات و فاکتورهایی که می توانند در مسائل پرداخت دستمزد به فرد متقاضی تأثیرگذار باشند. مانند پاداش ها، مزایا، کمیسیون ها و غیره.
 • مواردی که مطابق با آن ها، فرد متقاضی می تواند در موضوع ابطال توافقنامه مورد نظر جهت ارائه خدمات به کمپانی تعیین شده، اقدام نماید.
 • مواردی که مطابق با آن ها، فرد متقاضی می توانند برای خود روزهای تعطیل یا زمان استراحت داشته باشد. البته این شرایط در میزان حقوق پرداختی تأثیری ندارد.
 • بقیه شرایط و قوانینی که، افزون بر تمام عوامل نام برده، توسط فرد متقاضی و کارفرما در مورد آن ها توافق انجام می شود نیز، باید در فرم درخواست کار عمان و توافقنامه جاب آفر عنوان شوند.

 

آیا می دانید اشتغال در کشور عمان چگونه است؟

مطابق با آمار بدست آمده، میزان بیکاری در کشور عمان بسیار کم می باشد. به طوریکه به صورت تقریبی تمام افراد متقاضی می توانند در این کشور عربی، شغل و حیطه کاری مورد نظر خود را بیابند. در این قسمت شرایط کاری کشور عمان را شرح می دهیم.

ساعات و روزهای کاری در عمان:

نخستین موضوعی را که می بایست پیرامون چگونگی اشتغال در کشور عمان از آن مطلع شوید، زمان های کار در این کشور می باشد. یک هفته کاری در کشور عمان تقریباً ما بین ۴۰ تا ۴۸ ساعت می باشد.

اولین روز کاری هفته در این کشور روز یکشنبه و آخرین روز کاری، پنجشنبه می باشد. روزهای جمعه و شنبه را به دلیل آخر هفته، روزهای تعطیل اعلام می کنند. مسلماً یکی از دلایل این اقدام برای روز جمعه می باشد که یک روز تعطیل اسلامی بوده و مسلمانان در این روز در نماز جمعه شرکت می کنند.

 افراد کارمند در این کشور حداقل ۸ ساعت و حداکثر ۱۰ ساعت در طول روز مشغول به فعالیت هستند. همچنین ساعت های کاری در عمان در ماه مبارک رمضان، در بعضی از شرکت ها تا ۶ ساعت نیز کاهش می یابد. ولی در بقیه روزهای سال، افراد کارمند موظف می باشند از ساعت حدود ۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۶ بعدازظهر در شرکت مورد نظر حاضر باشند.

ارسال دعوتنامه از سوی کارفرما:

موضوع دیگر این است که جهت اخذ ویزای کاری در کشور عمان می بایست یک فرد صاحب کار برای فرد متقاضی پیشنهاد شغلی ارسال نماید. با این وضعیت فرد متقاضی می تواند در قالب پشتیبان خودش، روند اخذ ویزای کار و مهاجرت به عمان را شروع کند.

بیمه درمانی افراد خارجی:

بهتر است بدانید که افراد خارجی که به کشور عمان مهاجرت می نماید، از امکانات و خدمات مراقبتی و پزشکی همگانی به شکل رایگان برخوردار نمی باشند. با این وجود، اکثر افراد کارفرما بیمه درمانی خصوصی را عرضه می کنند.

بنابراین مورد بعدی از چگونگی اشتغال در کشور عمان این می باشد که تمام افراد کارفرما در این کشور، بعد از اخذ ویزای کار عمان، افراد متقاضی را تحت پوشش بیمه درمانی خصوصی قرار  دهند. ولی این نوع بیمه ها تمام خدمت های درمانی و پزشکی را شامل نمی شوند. مانند دندان پزشکی و غیره. پس بهترین کار این است که در مورد این مسئله با صاحب کار خود به توافق برسید.

تسلط در زبان:

مورد دیگر از شروط لازم جهت کاریابی در کشور عمان، مهارت کامل در زبان عربی یا زبان انگلیسی  باشد. البته می توان گفت زبان همه مردم عمان، عربی می باشد. در نتیجه متقاضیان برای پیدا کردن شغل در آنجا می بایست به طور متوسط به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشند.

نکات تکمیلی در مورد چگونگی کار در عمان:

در ادامه ی شروط ضروری برای کار در عمان، اشاره به موارد زیر هم حائز اهمیت است.

می توان گفت، پر هزینه ترین قسمت مهاجرت به کشور عمان، مخارج مدارس خارجی می باشند. بنابراین افراد متقاضی اشتغال در کشور عمان، می توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه جهت ادامه تحصیل فرزندان خود در مدرسه های خارجی دریافت نمایند. البته میزان و چگونگی پرداخت این کمک هزینه به کارفرمایی که جاب آفر ویزای کاری عمان را از ایشان اخذ می نمایند، وابسته است.

افزون بر این ها، افراد متقاضی جهت کاریابی در کشور عمان، بی نیاز از اخذ گواهی زبان بین المللی می باشند.

همسو با این موارد افراد می توانند جهت پیدا کردن شغل مدنظر خود در این کشور، قبل از اقدام به تهیه ویزای کاری در کشور عمان به وسیله یک ویزای گردشگری به این کشور وارد شوند و با حوزه های کاری گوناگون در آن جا آشنایی پیدا کنند.

ممکن است در کنار مطالعه این مقاله، مطالعه جاب افر عمان و کار پزشکی در عمان نیز به افزایش اطلاعات شما کمک کند.

آیا می دانید کدام مشاغل مورد نیاز کشور عمان هستند؟

فهرست شغل های ضروری و لازم در کشور عمان، هر سال به وسیله دولت عمان گردآوری شده و منتشر می شوند. با عنایت به این موضوع که کشور عمان از صنایع بی شمار گاز و نفت برخوردار می باشد، مسلماً شغل های مربوط به این حوزه دربرگیرنده بازار شغلی بسیار مناسب و موقعیت های کاری بسیار فراوانی است.

دولت پادشاهی کشور عمان در سال ۲۰۱۷ میلادی، تقریباً ۹۰ حرفه را به علت دارا بودن نیروهای ماهر و دارای تخصص اهل عمان، برای پذیرش متقاضیان خارجی غیر قانونی اعلام کرد.

با این همه به دلیل ناچیز بودن درآمد این مشاغل، شهروندان عمانی رغبت زیادی به منظور فعالیت کردن در این شغل ها ندارند. در نتیجه موقعیت خوبی برای متقاضیان خارجی، جهت انتخاب این سمت های کاری به وجود آمده است.

فهرست شغل های ضروری در عمان که از سوی سازمان مشاغل اتاق بازرگانی کشور عمان مورد تأیید و پذیرش قرار گرفته اند، به صورت زیر هستند:

صنعت گاز، پزشکی، صنعت پتروشیمی و نفت، جوشکاری صنعتی، دندان پزشکی، راه و شهرسازی، پرستاری، آی تی، مدیریت پروژه ها، دبیر آموزشی، مهندسی صنایع، پیشخدمت رستوران، برقکار، فعالیت در هتل، آشپزی، راننده تاکسی، نجار، تعمیرات کولر، کارگران ساختمانی، معلم زبان، جوشکار 

جمع بندی 

در این مقاله به فرم درخواست کار در عمان و ارزیابی اشتغال در این کشور و چگونگی آن پرداختیم.

 همان طور که مطالعه نمودید، یکی از راه هایی که می توان از طریق آن به عمان مهاجرت نمود، برخورداری از روش مهاجرتی فرم درخواست کار در عمان می باشد که به نام پیشنهاد کاری نیز مطرح می شود.

در این طرح مهاجرتی، افرادی متقاضی از یک صاحب کار عمانی، دعوتنامه کاری اخذ می نمایند و از این طریق و به کمک ویزای کار عمان، به این کشور مهاجرت می نمایند.

همچنین گفتیم، آمار بیکاری در کشور عمان در این سال ها کاهش یافته است و این منطقه به نیروهای کاری حرفه ای و متخصص نیازمند می باشد. ولی مهارت کافی در زبان عربی یکی از مهم ترین فاکتورها جهت کاریابی در عمان است. در پایان باید بدانید که مدت زمان اقامت متقاضیان در عمان، به طول مدت توافقنامه شغلی او، وابسته است و چنانچه این زمان به اتمام برسد، می بایست به وطن خود بازگردد. 

در پایان توصیه می کنیم، مهاجرت کاری پزشکان به آلمان و مهاجرت کاری ماما به عمان را مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top