ویزای کار عمان چقدر است

با ما همراه باشید تا با این موضوع که ویزای کار عمان چقدر است و شرایط دریافت آن چیست، آشنا شوید. با ما همراه باشید.

مقدمه

در مقاله ویزای کار عمان چقدر است، قصد بررسی کامل ویزای کار این کشور از نظر شرایط دریافت و هزینه ها را داریم. همچنین در مورد مسائلی که به دریافت راحت ترین ویزا کمک می کنند نیز صحبت خواهیم کرد. مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری عمان در حال حاضر پرطرفدارترین روش برای اقامت در این کشور است.

به همین دلیل آشنایی با شرایط انجام آن و مسائلی که به دریافت ویزای کار عمان کمک می کنند، برای متقاضیان این ویزا اهمیت زیادی دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله جاب افر عمان مطالعه نمایید.

فهرست مطالب:

 1. شانس متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
 2. نرخ بیکاری در کشور عمان چقدر است و این موضوع چه تاثیری در شرایط کار در این کشور دارد؟
 3. شانس رشته‌های تحصیلی و کاری مختلف برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
 4. تاثیر شرایط متقاضی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
 5. مدت زمان دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
 6. کاریابی در عمان به چه صورت امکانپذیر است؟
 7. هزینه دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
 8. نتیجه گیری

شانس متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

شانس متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
شانس متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

کشور عمان یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه و حوزه خلیج فارس است که همین موضوع، این کشور را به مقصدی خوب برای مهاجرت به خصوص از نوع کاری تبدیل کرده است. همه ساله افراد زیادی برای مهاجرت کاری به کشور عمان اقدام می کنند تا آینده ای خوب برای خود و اعضای خانواده در این کشور ایجاد کنند.

کشور عمان به خصوص برای مهاجرت ایرانیان، به یکی از گزینه های اصلی در چند سال اخیر تبدیل شده و افراد زیادی از کشور ما درخواست خود مبنی بر مهاجرت کاری را به سفارت این کشور ارائه می کنند.

اما شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که با توجه به تقاضای بالای مهاجرت به این کشور از سوی کشور ما و دیگر کشورهای اطراف، شانس متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر استو در پاسخ به این سوال، موارد مختلفی را باید بررسی کرد.

یکی از موضوعاتی که شانس مهاجرت کاری را برای افراد بیشتر می کند، تسلط به مشاغلی است که در کشور مورد نظر به آن ها نیاز است.

از جمله مشاغل مورد نیاز در کشور عمان می توان به مشاغل فنی اشاره کرد و با توجه به این که نیروهای ایرانی در این مشاغل مهارت و توانایی بالایی دارند، شانس آن ها برای مهاجرت کاری به عمان و اخذ ویزای این کشور بالا خواهد بود.

به علاوه اشتراکات فرهنگی میان ایران و عمان هم از دیگر موضوعاتی است که شانس اخذ ویزای کاری عمان را برای ایرانیان افزایش می دهد.

پیشنهاد می کنیم مقاله کار در عمان 2021 مطالعه نمایید.

نرخ بیکاری در کشور عمان چقدر است و این موضوع چه تاثیری در شرایط کار در این کشور دارد؟

نرخ بیکاری در کشور عمان چقدر است و این موضوع چه تاثیری در شرایط کار در این کشور دارد؟
نرخ بیکاری در کشور عمان چقدر است و این موضوع چه تاثیری در شرایط کار در این کشور دارد؟

یکی از موضوعات مهمی که برای کار در یک کشور باید مورد بررسی قرار داد و با توجه به آن، کشور مورد نظر خود برای مهاجرت کاری را انتخاب کرد، نرخ بیکاری در یک کشور است. این موضوع تاثیر زیادی در کاریابی و اشتغال در شغل مورد نظر دارد.

هر چقدر نرخ بیکاری پایین تر باشد، نیروهای داخلی و خارجی شانس بیشتری برای استخدام در آن کشور دارند و نرخ بیکاری بالاتر به معنی سختی فرآیند پیدا کردن شغل مناسب و اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری است. در مورد ویزای کاری عمان و مهاجرت به این کشور از طریق کار هم این موضوع اهمیت دارد.

جزو اولین مسائلی است که باید به آن توجه کرد. در مورد نرخ بیکاری در کشور عمان می توان گفت که آمار این موضوع در این کشور بسیار پایین است. به همین دلیل تقریبا تمام افرادی که با هدف کار به این کشور مهاجرت می کنند، توانایی پیدا کردن شغل مورد نظر خود را دارند.

علاوه بر پایین بودن نرخ بیکاری در کشور عمان، دیگر شرایط کار در این کشور هم چندان سخت نیستند.

هفته کاری در عمان بین 40-48 ساعت است، به این معنی که افراد در بیشترین حالت روزی 10 ساعت و در کمترین حالت روزی 8 ساعت کار می کنند.

البته نیروهای کار به خصوص نیروهای کار استخدامی در عمان هفته ای 2 روز استراحت دارند و هفته کاری در این کشور از یکشنبه تا 5 شنبه است.

شرایط نه چندان سخت کاری و نرخ بیکاری مناسب، به عنوان دو عامل مهم در جذب نیروهای کار به این کشور محسوب می شوند و شرایط کار در عمان را ساده و مطلوب می کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت کاری پزشکان به آلمان مطالعه نمایید.

شانس رشته‌های تحصیلی و کاری مختلف برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

شانس رشته‌های تحصیلی و کاری مختلف برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
شانس رشته‌های تحصیلی و کاری مختلف برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

در ادامه مقاله ویزای کار عمان چقدر است، یک موضوع دیگر با این عنوان را بررسی می کنیم و آن این سوال است که شانس رشته های تحصیلی مختلف برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در کشور عمان هم مانند دیگر کشورهای دنیا، بعضی رشته ها شانس بیشتر و بعضی رشته ها و مشاغل شانس کمتری برای پذیرش و مهاجرت دارند.

البته با توجه به پیشرفت های سال های اخیر عمان در زمینه های مختلف تجاری، صنعتی، گردشگری و … می توان گفت که بیشتر نیروهای کار با هر میزان تخصصی، شانس مهاجرت کاری به عمان و اشتغال در این کشور را دارند.

در میان گروه های مختلف شغلی و انواع رشته های تحصیلی که از طریق آن ها می توان وارد بازار کار عمان شد. شانس مشاغل اساسی مانند پزشکی، پرستاری، مامایی به صورت تخصصی یا عمومی بیشتر از دیگر مشاغل است. در این کشور، مشاغل فنی هم بازار کار خوبی دارند.

مشاغل خدماتی مانند کارگر ساده یا ماهر، انواع تکنیسین های برق، تاسیسات، ساختمان، نیروهای ماهر در مشاغلی مانند آشپزی، پذیرایی، هتلداری و … نیز جزو مشاغلی هستند که در کشور عمان به آن ها نیاز است.

در این میان نباید از پیشرفت عمان در زمینه تکنولوژی هم غافل شد، این کشور این روزها پیشرفت زیادی در این زمینه داشته و نیروهای ماهر در مشاغلی مانند مهندسی کامپیوتر، برق و الکترونیک هم شانس بالایی برای اخذ ویزای کاری کشور عمان و مهاجرت به این کشور دارند.

تاثیر شرایط متقاضی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

تاثیر شرایط متقاضی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
تاثیر شرایط متقاضی برای دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

یکی از مشکلات مهم مهاجرت کاری به کشورهای مختلف، شرایط سخت کار در آن کشورها است. شرایط اولیه برای پذیرش متقاضیان در مشاغل مختلف بعضی کشورها آن قدر سخت است که فرد هیچ شانسی برای مهاجرت نخواهد داشت یا شانس او برای انجام این کار بسیار پایین خواهد بود.

در مورد مهاجرت کاری به کشور عمان و دریافت ویزای کاری این کشور هم، شرایط متقاضیان، بیشترین تاثیر را در شانس مهاجرت آنان دارد.
 • سن متقاضیان اخذ ویزای کار عمان یکی از مهم ترین شروط ورود به کار در کشور عمان است. البته کشور عمان نسبت به این موضوع سختگیری چندانی ندارد و متقاضیان تا 50 سال شانس دریافت ویزای کاری این کشور را دارند. در سنین بالاتر، میزان سابقه کار هم در کنار سن مورد بررسی قرار می گیرد و متقاضیانی پذیرش می شوند که سن آن ها متناسب با رزومه آن ها باشد.
 • داشتن مدرک زبان از دیگر شرایط اخذ ویزای کار در کشورهای مختلف است که کشور عمان در این مورد هم سختگیری ندارد. البته عدم نیاز به داشتن مدرک زبان به معنی بی نیازی به تسلط آن نیست. طبیعتا برای زندگی در کشور عمان در زمان کار، نیاز است که به یکی از زبان های انگلیسی یا عربی تسلط داشته باشید تا بتوانید در این کشور زندگی کرده و با کارفرما، همکاران یا مردم این کشور ارتباط برقرار کنید.
 • ادامه مطلب>>
 • مدرک دانشگاهی و در اختیار داشتن آن، یکی دیگر از موضوعاتی است که متقاضیان را واجد شرایط اخذ ویزای کاری یک کشور می کند. در مورد مهاجرت به کشور عمان نیز مدرک دانشگاهی اهمیت دارد اما صرفا برای مشاغل تخصصی مانند پزشکی، مهندسی، حقوق و …، مشاغل ساده مانند کارگران و نیروی کار فنی، نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند اما مدرک فنی و حرفه ای شانس اخذ شغل توسط آن ها را بیشتر می کند.
 • سابقه کار دیگر موضوعی است که شانس متقاضی مهاجرت به یک کشور را افزایش می دهد. متقاضیان ورود به کار بیشتر از 18 سال، نیازی به سابقه کار ندارند اما در سنین بالاتر به خصوص بیشتر از 25 سال، حداقل یک سال سابقه کار و با بالا رفتن سن، سابقه کار بیشتر مورد نیاز است.
 • تمکن مالی یکی دیگر از موضوعاتی است که شانس متقاضی برای ورود به یک شغل را افزایش داده و به دریافت راحت تر ویزای کار کمک می کند. اما جالب است بدانید که در کشور عمان، هیچ نیازی به اثبات این موضوع نیست.

مدت زمان دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

مدت زمان دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
مدت زمان دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

یکی از موضوعات مهمی که برای متقاضیان اخذ ویزای کاری کشورها اهمیت دارد و عمان در  این مورد شرایط بسیار مناسبی دارد، کوتاه بودن مدت زمان اخذ ویزای کاری عمان است.

بیشتر متقاضیانی که خواهان ویزای کار این کشور هستند و قصد دریافت آن را دارند، بسته به شرایط و مدارکی که به سفارت تحویل می دهند، ظرف 3-8 هفته کاری ویزای کار عمان را دریافت می کنند. البته زمان اخذ ویزای کاری به نوع شغل درخواستی هم بستگی دارد.

برای مثال در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی، مدت زمان صدور ویزا بیشتر است زیرا علاوه بر دریافت ویزا، مدارک فرد برای کار در عمان باید متعادل سازی شوند. زمان سایر رشته ها به موضوعاتی مانند شرایط متقاضی، مدارک او، تمکن مالی و نیاز کشور عمان به رشته انتخابی متقاضی بستگی دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت کاری ماما به عمان مطالعه نمایید.

کاریابی در عمان به چه صورت امکانپذیر است؟

کاریابی در عمان به چه صورت امکانپذیر است؟
کاریابی در عمان به چه صورت امکانپذیر است؟

در چند سال اخیر، بیشتر کشورها سیستم کاری خود را به جاب آفر یا پیشنهاد شغلی تغییر داده اند. در عمان نیز سیستم کاری به صورت جاب آفری است و متقاضیان کار از طریق پیشنهاد شغلی، قادر به دریافت ویزای کاری عمان خواهند بود.

جاب آفری یا پیشنهاد شغلی در عمان به این صورت است که متقاضی ویزای کار این کشور بر حسب تخصص یا مدرک تحصیلی خود، از سمت یک کارفرما در عمان پیشنهاد کار دریافت می کند و از طریق جاب آفری، ویزای کار را دریافت می کند.

برای جاب آفری در عمان؛ نیاز است که متقاضی، رزومه کاری خود را برای کارفرمای عمانی ارسال کند.

از این طریق قرارداد استخدام دریافت کند. این امکان، هم برای افرادی که سابقه کار در عمان نداشته و هم برای افرادی که سابقه کاری این کشور را دارند اما به دنبال ارتقای شغل یا جایگاه شغلی خود هستند، قابل استفاده می باشد. افراد شاغل در عمان برای جاب آفری شغل جدید ابتدا باید گواهی ترخیص از کار را از کارفرمای قبلی خود دریافت کنند.

سپس پیشنهاد شغلی را برای کارفرمای جدید ارسال کنند. البته در مورد نیروهای شاغل در عمان، ترخیص از کار قبلی در صورتی امکانپذیر است که فرد حداقل 2 سال در آن شغل کار کرده باشد.

کاریابی در عمان برای بعضی مشاغل صرف با رزومه و مدرک تحصیلی امکانپذیر است.

اما برای برخی مشاغل علاوه بر مدارک اولیه، نیاز به شرکت در آزمون های ورودی نیز هست. همچنین تمام کارجویان عمان باید مجوز کار از اداره پلیس و اداره کار این کشور را هم دریافت کنند.

هزینه دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟
هزینه دریافت ویزای کار عمان چقدر است؟

آخرین موضوع قابل ملاحظه در مورد ویزای کار کشور عمان، هزینه اخذ این ویزا است. طبق آخرین آمار، هزینه اخذ ویزای کشور عمان در سه نوع کاری، توریستی و تحصیلی 20 ریال است که به صورت سالانه نیاز به تمدید دارد.

در صورت دیرکرد تمدید این ویزا، فرد جریمه خواهد شد که آخرین مبلغ آن 50 ریال عمان برای هر ماه دیرکرد تمدید ویزا است. البته در صورتی که فرد علاوه بر ویزای کار، متقاضی ویزای همراهی باشد، هزینه دریافت ویزا بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از پست کاریابی در عمان و قطر دیدن کنید.

نتیجه گیری

ویزای کار عمان چقدر است؟ با این سوال کلی می توان مسائل مختلفی مانند مدت زمان دریافت، هزینه ها، تاثیر شرایط متقاضی در اخذ ویزا، تاثیر نرخ بیکاری در اخذ ویزا، استقبال متقاضیان از دریافت ویزای کار این کشور و بسیاری موارد دیگر را بررسی کرد که در این مطلب به طور کامل در مورد آن ها صحبت شد.

ویزای کار کشور عمان اولین قدم برای حضور در این کشور با هدف کار است که با استفاده از مدارک مختلف صادر می شود. متقاضیان اخذ ویزای کار باید شرایطی داشته باشند که با مطالعه این مطلب، می توان از مهم ترین آن ها اطلاع کسب کرد.3

در پایان توصیه می کنیم، فرم درخواست کار در عمان را مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top