کار در عمان 2021

کار در عمان 2021 اغلب مورد توجه ایرانیان است. متقاضیان زیادی قصد مهاجرت از طریق کار به این کشور را دارند. به بررسی این موضوع میپردازیم.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در عمان را شرح دهیم. اگر به دنبال کار در عمان هستید ممکن است یک سری از سوالات برای شما پیش بیاید. شرایط کار و بازار کار در عمان چگونه است؟ چگونه در عمان فرصت های شغلی پیدا کنیم؟ میانگین درآمد عمانی ها چقدر است؟

لطفا از پست جاب افر عمان دیدن کنید.

در این مقاله به همه این سوالات پاسخ خواهیم داد:

 1. دلیل رونق بالا کار در عمان 2021 چیست؟
 2. کشور عمان به کدام مشاغل نیاز دارد؟
 3. آیا می توان از طریق ویزای کاری به عمان مهاجرت کرد؟
 4. مدارک مورد نیاز برای کار در عمان کدامند؟
 5. آیا نرخ بیکاری در عمان بالا است؟
 6. میزان حقوق و دستمزد در عمان چقدر می باشد؟
 7. چگونه می توان در عمان کار پیدا کرد؟
 8. دریافت ویزای همراه عمان چه اهمیتی دارد؟
 9. آیا اخذ اقامت و تابعیت در عمان آسان است؟
 10. اصلی ترین راه های مهاجرت به کشور عمان کدامند؟
 11. مفهوم اصلی جاب آفر کشور عمان چیست؟
 12. ویزای کار در عمان 2021 چه شرایط سنی دارد؟
 13. آیا برای دریافت ویزای کار در عمان 2021 مدرک زبان لازم است؟
 14. جمع بندی

پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت کاری ماما به عمان نیز مطالعه نمایید.

دلیل رونق بالا کار در عمان 2021 چیست؟

دلیل رونق بالا کار در عمان 2021 چیست؟
دلیل رونق بالا کار در عمان 2021 چیست؟

 کسب و کار در عمان طی چند سال گذشته رشد فوق العاده ای داشته است و اگر نگاهی بیندازیم به دلیل آن پی خواهیم برد. کشور عمان یکی از اعضای اتحادیه کشورهای عربی است و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد، این کشور با امارات، عربستان سعودی و یمن مرز مشترک دارد و دارای مرز آبی با ایران می باشد.

شهر ساحلی جذاب و زیبا مسقط پایتخت این کشور می باشد. زبان رسمی عمان عربی است و اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند. واحد پول این کشور ریال عمان است که از ارزش بالایی برخوردار است.

همچنین با توجه به منابع فراوان نفت و گاز در خلیج فارس، عمان نیز مانند سایر کشورهای منطقه منبع درآمد عمده ای از فروش نفت و گاز دارد.

در سال‌های اخیر، عمان سیاست‌های جدیدی را برای جذب کارگران ماهر در نظر گرفته است. از آنجایی که عمان به ایران نزدیک است و ارزش ریال عمان بالاست، بسیاری از ایرانیان برای گرفتن ویزای کار عمان اقدام می کنند.

کشور عمان به کدام مشاغل نیاز دارد؟

کشور عمان به کدام مشاغل نیاز دارد؟
کشور عمان به کدام مشاغل نیاز دارد؟

اگر می خواهید در عمان کار کنید باید بدانید که در ابتدای هر سال، دولت عمان لیستی از مشاغل مورد تقاضا را اعلام می نماید. متقاضیان کار در عمان ۲۰۲۱ خوب است بدانند کسب و کارهای مورد نیاز این کشور شامل مشاغلی می شود که به مهارت و تجربه و همچنین مدارک تحصیلی نیاز دارند.

از آنجایی که چنین شغل هایی دچار کمبود نیرو شده به همین جهت روند صدور ویزا یا مجوز کار در این زمینه کمتر سخت و دشوار است. لیست مشاغل مورد نیاز هر ایالت می تواند اطلاعات کافی را در اختیار داوطلب شغلی در این زمینه قرار دهد و داوطلب می تواند مهارت ها و شایستگی های خود را بررسی و ارتقا دهد.

برخی از مشاغلی که در عمان در سال ۲۰۲۱ با کمبود نیروی کار مواجه هستند شامل موارد زیر است. نفت و گاز، کامپیوتر
خدمات صنعتی و ساختمانی، بخش پزشکی، معلمان، برق، دندانپزشکان، رادیولوژیست، متخصص پوست، فیزیوتراپ، متخصص زنان، پرستار، مدیریت پروژه، جوشکار، صنعت گران، نجار، مکانیک، دکوراتور و مهندسان صنایع.

آیا می توان از طریق ویزای کاری به عمان مهاجرت کرد؟

آیا می توان از طریق ویزای کاری به عمان مهاجرت کرد؟
آیا می توان از طریق ویزای کاری به عمان مهاجرت کرد؟

ایرانیانی که مایل به مهاجرت به عمان با ویزای کار در عمان ۲۰۲۱  هستند نیاز به پیشنهاد شغلی از یک کارفرما یا موسسه تجاری عمانی دارند. عمان ویزای کاری ویژه با شرایط مختلف ارائه می دهد زیرا نیاز به کار حرفه ای و مشاغل مختلف دارد.

برای صدور دعوت نامه برای متقاضی ایرانی، کارفرمایان باید از اداره کار و پلیس عمان مجوز کار بگیرند. متقاضیان ایرانی پس از دریافت دعوت نامه می توانند برای ویزای کار اقدام کنند.

داشتن یک رزومه قوی که شامل مدارک تحصیلی، تجربه کاری حرفه ای و سطح مهارت های زبانی باشد می تواند روند دریافت پیشنهاد شغلی را تسریع بخشد و هر چه مهارت های فردی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای گرفتن شغل دارد. قوانین استخدامی در عمان بسیار سخت و محدود کننده است.

عمان به افراد بین 21 تا 60 سال اجازه کار می دهد. یکی از شرایط ضروری و مهم دیگری که داوطلب باید از آن برخوردار باشد تسلط داشتن آن به زبان عربی یا انگلیسی است.

مدارک مورد نیاز برای کار در عمان کدامند؟

برای گرفتن مجوز و ویزای کار در عمان ۲۰۲۱ این کشور به مدارک نیاز دارد و بهتر است مدارک به ترتیب درخواستی سفارت باشد و نبود مدارک ممکن است منجر به رد شدن مدارک شود. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار عمان به شرح زیر است.

به طور کلی می توان گفت که مدارک مورد نیاز برای کار کردن در کشور عمان شامل پاسپورت معتبر، دعوت نامه کاری از طرف کارفرما در عمان، مدارک هویتی متقاضی، گواهی پایان تحصیل، رزومه مربوط به شغل مورد نظر و مدارک قابل اثبات (سابقه بیمه و غیره)، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی مهارت های زبان مورد نیاز عمان، پرداخت هزینه برای صدور ویزای کار، ۳ قطعه عکس جدید مناسب پاسپورت، پرینت حساب بانکی مورد تایید سفارت می شود.

 لازم به ذکر است که تمامی مدارک به غیر از نسخه اصلی باید به صورت ترجمه رسمی به سفارت هم ارسال گردد.

پیشنهاد می کنیم مقاله کار پزشکی در عمان نیز مطالعه نمایید.

آیا نرخ بیکاری در عمان بالا است؟

ارزیابی نرخ بیکاری در مهاجرت به عمان بسیار مهم است. از آنجایی که نرخ مناسب و کمتر بیکاری می تواند نشان دهنده توسعه اقتصادی، توسعه صنعتی، پویایی کسب و کارهای بزرگ و کوچک باشد. لازم به ذکر است که هر چه این رقم کمتر باشد، رشد اقتصادی تا حد قابل توجهی بیشتر می شود.

نرخ بیکاری به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های بازار کار یک کشور محسوب می شود. آمارها نشان داده است که عمان در بعضی از بخش ها با کمبود نیروی کار ماهر روبرو می باشد.

میزان حقوق و دستمزد در عمان چقدر می باشد؟

میزان حقوق و دستمزد در عمان چقدر می باشد؟
میزان حقوق و دستمزد در عمان چقدر می باشد؟

همه کسانی که می خواهند برای کار در عمان ۲۰۲۱ اقدام نمایند این سوال برایشان پیش می آید که میزان حقوق در عمان چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفته شود دستمزدها در عمان در سطح بالایی قرار دارند. به طور کلی تعیین میزان حقوق و دستمزد به عوامل گوناگونی وابسته می باشد که همگی می توانند تاثیر بسزایی در حقوق ماهیانه هر فرد داشته باشند.

 سطح تحصیلات، جنسیت، تجربه کاری و موقعیت شغلی عواملی هستند که می توانند مستقیماً بر میزان حقوق دریافتی شما تأثیر بگذارند. کسانی که سابقه کار بیشتری دارند حقوقشان با توجه به سابقه افزایش می یابد. متوسط ​​حقوق در عمان در سال 2021 تقریباً 1783 ریال عمانی است.

از آنجایی که هر ریال عمان 2.6 دلار آمریکا ارزش دارد، بسیاری از ایرانیان به دنبال شغل در عمان هستند.

پیشنهاد می کنیم مقاله کار مهندسی عمران در عمان نیز مطالعه نمایید.

چگونه می توان در عمان کار پیدا کرد؟

باید به خاطر داشت که برای دریافت ویزای کار در عمان ۲۰۲۱ دانستن راه های جستجوی کار و نحوه یافتن کار بسیار مهم است. زیرا متقاضیان ابتدا به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای شناخته شده در این کشور نیاز دارند.

بهترین و سریع ترین راه برای کاریابی ایرانیان در عمان استفاده از وب سایت های کاریابی معتبر است. به دلیل اینکه لیست گسترده ای از مشاغل و شرکت ها را در اختیار مردم قرار می دهند. ایرانیانی که مهارت های لازم برای کار در عمان را دارند بیشتر در لیست شغلی مورد نظر قرار می گیرند.

 در واقع وب سایت ها و آژانس های کاریابی، پل ارتباطی بین کارجو و کارفرمای عمانی هستند و کاریابی را آسان می کنند. اگرچه راه دیگری برای یافتن کار وجود دارد، اما متقاضی ابتدا با ویزای توریستی وارد عمان شده و مستقیماً شغل مورد نظر خود را جستجو می کند.

دریافت ویزای همراه عمان چه اهمیتی دارد؟

دریافت ویزای همراه عمان چه اهمیتی دارد؟
دریافت ویزای همراه عمان چه اهمیتی دارد؟

ویزای همراه یکی از بزرگترین دغدغه های اکثر ایرانیان متاهل است. اینکه آیا می تواند همسر و فرزندانش را به عمان بیاورد؟ عمان علاوه بر اخذ ویزای کار به افراد اجازه می دهد تا برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود ویزای همراه دریافت کنند.
اما متقاضی باید مدارکی که شامل توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی همراهان در عمان باشد برای درخواست ویزای همراه ارائه دهد. او همچنین باید ثابت کند که دارای جایی برای زندگی خود و همراهانش می باشد.

آیا اخذ اقامت و تابعیت در عمان آسان است؟

به طور معمول ایرانیانی که برای کار در عمان ۲۰۲۱ اقدام می کنند انتظار دارند اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت کنند. شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت عمان سخت است. مدت اقامت افراد تا زمانی که قرارداد کاری داشته باشند تمدید می شود.

 یعنی تا زمانی که فرد در عمان کار می کند اجازه اقامت در این کشور را دارد در نتیجه اخذ ویزای کار هیچ تاثیری ندارد. به طور کلی عمان برای افرادی که می خواهند با اخذ ویزای کار تابعیت این کشور را دریافت کنند غیر ممکن است.

اصلی ترین راه های مهاجرت به کشور عمان کدامند؟

اولین راه مهاجرت به عمان که قصد داریم در این بخش مطلب کار در عمان ۲۰۲۱ به شما بگوییم مربوط به کار در این کشور یا جاب آفر است. در این صورت متقاضیان ملزم به عقد قرارداد با یک شرکت دولتی و تاسیس شده در عمان و امضای قرارداد دولتی با یکی از این شرکت ها هستند.

متقاضیان در صورت داشتن قرارداد معتبر با یکی از این شرکت ها در عمان می توانند برای اخذ ویزای کار در عمان اقدام کنند و پس از پیگیری های لازم و انجام مراحل لازم می توانند برای مهاجرت آسیایی ها به این کشور مراجعه کنند.

یکی از مهم ترین طرح های مهاجرت کاری در کشورهای مختلف از جمله عمان، برنامه مهاجرت کاری پیشنهادی است که در آن برخی از شرکت ها یا شرکت های کشور مقصد به افراد با تجربه پیشنهاد کار می دهند و سوابق لازم ارائه می شود و در به این ترتیب افراد با شرکت مربوطه قرارداد کار منعقد می کنند و می توانند از این قرارداد برای اخذ ویزای کار در عمان استفاده کنند.

مفهوم اصلی جاب آفر کشور عمان چیست؟

در قسمت قبلی مطلب کار در عمان 2021 به نحوه مهاجرت کاری به عمان پرداختیم و همچنین کمی در مورد پیشنهاد شغلی در این کشور صحبت کردیم. حال در این قسمت از متن خود قصد داریم توضیحات کامل تری در مورد پیشنهاد شغلی عمان ارائه دهیم و شرایط و ویژگی های اصلی این طرح مهاجرتی عمانی را در نظر بگیریم.

ایده اصلی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر این است که متقاضی با یک شرکت در عمان قرارداد کار داشته باشد. شرکت مورد نظر باید به صورت قانونی در کشور عمان ثبت شده باشد و شرکت باید به متقاضی پیشنهاد همکاری داده و با وی قرارداد کاری منعقد کند.

در یک پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری با یک شرکت احتمالی، کلیه شرایط استخدام و توافقات بین طرفین، کارفرما و کارمند، باید به طور کامل، واضح و دقیق مشخص شود و هیچ سوالی نباید مبهم باقی بماند. در این قرارداد کارفرمای مستقر در عمان و دارای یک شرکت ثبت شده در عمان، کارمند و فرد مورد نظر را برای مدت معینی استخدام می کند.

ویزای کار در عمان 2021 چه شرایط سنی دارد؟

ویزای کار در عمان 2021 چه شرایط سنی دارد؟
ویزای کار در عمان 2021 چه شرایط سنی دارد؟

شرط سنی اصلی متقاضی برای دریافت ویزای کار در عمان این است که باید زیر 50 سال سن داشته باشد. همچنین، اگر سابقه کاری دارید، آن سابقه کاری باید کاملاً با شرایط فعلی و درخواستی شما مطابقت داشته باشد. البته افراد 50 تا 60 ساله شرایط و ضوابط خود را دارند.

 بنابراین اگر سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظرشان داشته باشند و سابقه کاری مستمر باشد، می توانند برایشان شغلی پیدا کنند. البته سابقه مربوطه باید مستمر و در زمینه های تخصصی، مدیریتی و دانشگاهی باشد.

آیا برای دریافت ویزای کار در عمان 2021 مدرک زبان لازم است؟

آیا برای دریافت ویزای کار در عمان 2021 مدرک زبان لازم است؟
آیا برای دریافت ویزای کار در عمان 2021 مدرک زبان لازم است؟

دومین شرطی که برای افراد متقاضی مهاجرت کاری به عمان در نظر گرفته می شود صدور مدرک زبان خارجی است. در اینجا باید به اطلاع شما برسانیم که برای انتقال تجاری به عمان مدرک زبان خارجی خاصی مورد نیاز نمی باشد.

 اما در اینجا لازم به ذکر است که متقاضی توانایی نسبی در یکی از زبان های انگلیسی یا عربی دارد اما مدرک زبان رسمی لازم نیست.
یکی از نکات مهم و مفید در این برنامه مهاجرتی این است که عمان کشوری با بازار کار بین المللی است و افراد مختلفی با دانستن زبان انگلیسی می توانند در این کشور آسیایی کار کنند.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست فرم درخواست کار در عمان و ویزای کار عمان چقدر است دیدن کنید.

جمع بندی

ویزای کار عمان و شرایط اخذ آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. از آنجایی که اقامت در عمان به دلیل کیفیت بالای زندگی در این کشور باعث جذب بسیاری از ایرانیان شده است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با مطالعه و بررسی موارد مهم مربوط به ویزای کار عمان و کار در عمان شما را راهنمایی کنیم.

نرخ بیکاری، مشاغل مورد نیاز جهت کار در عمان ۲۰۲۱، نرخ حقوق و نکات مربوط به شرایط کار در عمان و گرفتن ویزای کار عمان از جمله مواردی است که در این مقاله آن را بررسی کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top