جاب افر سوئیس

جاب افر سوئیس مسئله اصلی مورد بحث در این مقاله می باشد که تمامی شرایط و مدارک لازم را توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست جاب آفر بلژیک دیدن کنید.

 مقدمه

سوئیس یکی از کشور های بسیار پر متقاضی برای مهاجرت  کاری می باشد. این کشور از نظر اقتصادی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و نیازمند نیروی کار در زمینه های مختلف صنعتی و مهندسی می باشد.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور سوئیس را دارد بهترین گزینه مهاجرت کاری به این کشور می باشد.

مهاجرت کاری به سوئیس هم معمولا از طریق جاب افر امکان پذیر است. در ادامه مقاله بیشتر در رابطه با جاب افر سوئیس و جزئیات آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه بمانید.

فهرست عناوین:

 1. جاب افر سوئیس
 2. مشاغل موردنیاز در سوئیس
 3. پیدا کردن جاب افر سوئیس
 4. مدارک موردنیاز برای مهاجرت از طریق جاب افر سوئیس
 5. شرایط اقتصادی در سوئیس
 6. ویزای همراه از طریق جاب افر سوئیس
 7. گرفتن اقامت دائم سوئیس از طریق جاب افر
 8. کار در سوئیس بدون مدرک تحصیلی
 9. شرایط سوئیس برای زندگی

جاب افر سوئیس

جاب افر سوئیس
جاب افر سوئیس

مشاغل کشور سوئیس راه بسیار مطمئن و مناسبی برای مهاجرت کاری به کشور سوئیس می باشد. جاب افر در واقع به معنای گرفتن اقامت کشور سوئیس از طریق پیشنهاد کاری می باشد.

کارفرمایان سوئیسی برای اینکه بتوانند برای پوزیشن های شغلی مختلف خود، فرد مناسب را پیدا کنند شرایط آن موقعیت شغلی خود را تحت عنوان جاب افر در وب سایت های کاریابی در دسترس افراد جویای کار قرار می دهند.

شما اگر به دنبال شغل در کشور سوئیس هستید می توانید با جستجو در وب سایت های مربوط به کار در سوئیس در رابطه با مهارت خود به دنبال موقعیت شغلی بگردید.

در این صورت شما می توانید با استفاده از جاب افر شما می توانید برای مهاجرت به سوئیس اقدام کنید. در مرحله بعد، یعنی بعد از اینکه موقعیت شغلی منایب با شرایط خود را پیدا کردید می توانید رزومه کاری خود را برای کارفرمای آن موقعیت شغلی بفرستید.

کارفرما با قوانینی که برای موقعیت شغلی خود دارد و همچنین رزومه شما، شما را برای آن موقعیت شغلی رد یا تایید می کند.

 اگر برای جاب افری تایید صلاحیت شوید می توانید در نهایت با گرفتن دعوت نامه از کارفرمای خود برای مهاجرت و رفتن به سوئیس اقدام کنید.

 در ادامه مقاله با ما باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با ارسال مدارک به سوئیس و گرفتن اقامت این کشور دریافت کنید.

مشاغل موردنیاز در سوئیس

مشاغل موردنیاز در سوئیس
مشاغل موردنیاز در سوئیس

شما اگر قصد مهاجرت به سوئیس از طریق جاب افر را دارید در قدم اول باید با شرایط کاری در کشور سوئیس آشنایی پیدا کنید.

این یعنی اینکه باید بدانید آیا این کشور برای افرادی که دعوت به کار در کشورش می کند میزان حقوق و دستمزد مناسبی را در نظر می گیرد یا خیر.

سپس از طریق سنجش این میزان حقوق و سختی آن برای رفتن اقدام کنند. همچنین باتوجه به حرفه خود باید بدانید که شغل مرتبط با حرفه، مهارت و یا رشته شما در سوئیس وجود دارد یا نه.

اگر بدنبال  مهاجرت کاری پزشکان به آلمان هستید کافیست روی لینک آن کلیک کرده و با شرایط آن آشنا شوید.

بطور کلی مشاغلی که در کشور سوئیس موردنیاز هستند شامل موارد زیر می شوند:

 1. مهندسان: مهندس معمار، عمران، برق و مکانیک
 2. در حوزه آموزش: معلم دبستان
 3. در زمینه مدیریت: مدیر ارشد مالی و مدیر اجرایی
 4. حسابدار
 5. وکیل
 6. صندوقدار
 7. سرآشپز
 8. در زمینه بهداشت و درمان: دندان پزشک، پزشک عمومی و پرستار
 9. تکنسین کامپوتر
 10. برنامه نویس
 11. مهماندار هواپیما

اینها بخشی از مشاغل موردنیاز در کشور سوئیس می باشد که در این زمینه ها معمولا  جذب نیروی کار بالا می باشد.

 اگر شما در یکی این زمینه ها مهارت دارید می توانید به دنبال جاب افر هایی در سوئیس بگردید که در این حوزه ها نیازمند نیروی کار می باشند.

یک موضوع دیگر که باید در نظر بگیرید این است که نرخ مالیات هم در کشورهایی مانند سوئیس تقریبا بالاست. اما با توجه به میزان درآمد در سوئیس این مالیات می تواند معقول بنظر برسد.

لطفا از پست جاب افر عمان و جاب آفر دانمارک دیدن کنید.

پیدا کردن جاب افر سوئیس:

پیدا کردن جاب افر سوئیس
پیدا کردن جاب افر سوئیس

برای پیدا کردن جاب افر سوئیس و ارتباط با کارفرمای سوئیسی شما  باید یک راه ارتباطی داشته باشید.  طریق وب سایت های کاریابی کشور سوئیس این راه ارتباطی هستند. این وب سایت ها جاب افر را در حوزه های مختلف در خود جا داده اند.

هر فردی با توجه به هر رزومه و مهارتی که دارد می تواند در بخش های مختلف این وب سایت ها بدنبال کار بگردد. کارهایی که در این وب سایت ها وجود دارند به عنوان پیشنهاد کاری مطرح می شوند.

افراد مختلف در سراسر دنیا در زمینه های مخصوص خودشان به دنبال کار می گردند. کارفرمایان سوئیسی برای پیدا کردن فرد موردنظر برای جایگاه شغلی خود معمولا سخت گیری های زیادی به خرج می دهند.

همین امر گرفتن جاب افر را کمی سخت می کند. اما اگر شما رزومه قوی در حوزه مهارت خود داشته باشید. اگر سابقه کاری معتبری داشته باشید حتما برای موقعیت شغلی که درخواست داده اید تایید خواهید شد.

بنابراین وب سایت ها یک راه مطمئن برای دسترسی به جاب افر سوئیس و پیدا کردن موقعیت شغلی در این کشور می باشد. مهاجرت کاری از طریق جاب افر با دعوتنامه کارفرمای سوئیسی قابل انجام خواهد بود.

اما یک نکته قابل ذکر برای گرفتن جاب افر سوئیس اسن است که شما باید بطور پشت سرهم رزومه خود را برای کارفرمایان مرتبط با حرفه خود ارسال کنید. تا در نهایت مورد پذیرش یکی از این کارفرمایان قرار بگیرید.

اگر شما بخواهید فقط برای یک کارفرما رزومه خود را ارسال کنید و منتظر پاسخ او باشید مسلما بسختی و با زمان طولانی جاب افر سوئیس را دریافت خواهید کرد.

در ادامه مقاله در رابطه با مدارک موردنیاز برای مهاجرت به سوئیس از طریق جاب افر بیشتر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه بمانید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت از طریق جاب افر سوئیس

مدارک موردنیاز برای مهاجرت از طریق جاب افر سوئیس
مدارک موردنیاز برای مهاجرت از طریق جاب افر سوئیس

برای اینکه شما بخواهید از طریق جاب افر سوئیس به این کشور مهاجرت کنید باید حتما مدارکی که در ذیل ذکر میشود را همراه با ترجمه به سفارت کشور سوئیس بفرستید.

برای کشور سوئیس زبان ترجمه مدارک می تواند یکی از زبان های: انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی باشد.

مدارک شناسایی شامل:

 1. اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی
 2. اصل و کپی پاسپورت
 3. چند قطعه عکس
 4. رزومه فرد جویای کار
 5. دعوتنامه کافرمای سوئیسی
 6. مدارکی که نشان دهنده تلاش شما برای پیدا کردن کار در این کشور باشد
 7. گواهی تمکن مالی
 8. گواهی سلامت فرد

مدارک تحصیلی که شامل:

ریز نمرات، تاریخ شروع و پایان تحصیل شما می باشد.

اینها مدارک موردنیاز برای مهاجرت به سوئیس از طریق جاب افر می باشد.

شرایط اقتصادی در سوئیس

شرایط اقتصادی در سوئیس
شرایط اقتصادی در سوئیس

کشور سوئیس یکی از کشور های تقریبا پیشرفته می باشد. شرایط کاری در این کشور مطلوب است. معمولا برای افراد خارجی گرفتن شغل در این کشور کمی دشوار است. چرا که رقابت بر سر شغل های مختلف زیاد است.

اما معمولا اگر در حوزه نیاز این کشور به فرد ماهر به دنبال کار بگردید حتما می توانید شغل موردنظر خود را پیدا کنید. سوئیس کشوری است که معمولا در زمینه صنعت قصد دارد به خودکفایی برسد.

به همین دلیل تمام تلاش خود را می کند تا با استخدام افراد ماهر در این زمینه به ساختن زمینه های صنعتی در کشور خود بپردازد.

مهندسان در این کشور از اهمیت شغلی بالایی برخوردارند.

چراکه می توانند با مهارت های خود صنعت این کشور را به سمت شکوفایی پیش ببرند.

 در میان قشر مهندس کشور سوئیس حدود 40 درصد از مهندسان، که مسلما درصد بالایی محسوب می شود مهندسان خارجی هستند.

 بنابراین می توان سوئیس را از جمله کشور های موفق در حوزه های اقتصادی دانست. این کشور با جذب نیرو ماهر توانسته است به این جایگاه برسد.

ویزای همراه از طریق جاب افر سوئیس

ویزای همراه از طریق جاب افر سوئیس
ویزای همراه از طریق جاب افر سوئیس

نیمی از افرادی که برای جاب افر سوئیس درخواست می دهند متاهل و دارای خانواده می باشند. از این نظر مهاجرت و رفتن به یک کشور دیگر از طریق کار شاید برای این افراد کار دشواری باشد.

اما یکی از شرایطی که جاب افر سوئیس برای چنین افرادی دارد این است که شرایطی را فراهم می کند تا این افراد بتوانند خانواده خود را هم همراه خود به سوئیس ببرند.

برای این کار افراد جویای کار که جاب افر سوئیس را دریافت نموده اند می توانند درخواست ویزای همراه را به کارفرمای خود بدهند. در صورت تایید کارفرما، درخواست فرد به اداره مهاجرت برده می شود.

 اگر این اداره هم با این درخواست موافقت کند در این صورت فرد می تواند برای گرفتن اقامت خانواده خود در کشور سوئیس اقدام کند.

توجه داشته باشید که برای تایید شدن ویزای همراه سن همسر فرد جویای کار باید بیشتر از 21 سال و سن فرزندان هم باید از 18 سال کمتر باشد. بعد از مهاجرت به کشور سوئیس طبق قوانین این کشور افرادی که ویزای همراه گرفته اند.

یعنی فرزندان و همسر فرد جویای کار میتوانند بصورت نامحدود به کار در این کشور بپردازند. یعنی اجازه کار در این کشور به خانواده این فرد داده می شود.

همچنین فرزندان زیر 18 سال هم می توانند بصورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازند. بطور خلاصه جاب افر علاوه بر اینکه شغل مناسبی برای فرد دست و پا می کند خانواده او را هم به نوعی ساپورت می کند.

اینها از مزیت های مهاجرت از طریق جاب افر سوئیس می باشد.

گرفتن اقامت  دائم سوئیس از طریق جاب افر

گرفتن اقامت  دائم سوئیس از طریق جاب افر
گرفتن اقامت  دائم سوئیس از طریق جاب افر

مسلما دغدغه مهمی که بعد از پیدا کردن جاب افر  برای فرد جویای کار مطرح می شود. گرفتن اقامت دائم یا تابعیت این کشور است.

برای گرفتن اقامت دائم کشور سوئیس افرادی که از طریق کار به این کشور مهاجرت کرده اند باید به مدت 10 الی 12 سال متوالی در سوئیس کار کنند.

همچنین در این مدت نباید از این کشور خارج شوند. خارج شدن در مدت طولانی معمولا برای گرفتن اقامت این کشور مشکل ساز خواهد شد. یکی از راه هایی که میتوان برای کاهش دادن زمان گرفتن اقامت سوئیس انجام داد ازدواج با یک فرد سوئیسی است.

 یعنی اگر یک فرد مهاجر که برای کار به کشور سوئیس مهاجرت کرده است بخواهد با یک فرد سوئیسی ازدواج کند زمانی که برای گرفتن اقامت دائم لازم است تا در این کار کند کاهش پیدا می کند.

یکی از استثنائات دیگر برای گرفتن اقامت دائم سوئیس اسن است که اگر فرد اقامت یکی از کشور های کانادا یا امریکا را داشته باشد. با 5 سال کار در کشور سوئیس می تواند اقامت این کشور را هم بدست بیاورد.

نکته مهم این است که اقامت دائم کشور سوئیس یکی از معتبر ترین اقامت ها در میان کشور های جهان است. فردی که بتواند اقامت این کشور را بدست آورد بدون هیچ مشکلی می تواند به 171 کشور جهان بدون نیاز به ویزای این کشور ها سفر کند.

به همین دلیل است که افراد برای گرفتن اقامت این کشور بسیار تلاش می کنند. اقامت دائم این کشور می تواند برای زندگی و آینده شما در سوئیس بسیار با اهمیت باشد.

پس اگر به دنبال مهاجرت به سوئیس از طریق جاب افر هستید بهتر است در قدم اول به فکر گرفتن اقامت این کشور باشید.

کار در سوئیس بدون مدرک تحصیلی

کار در سوئیس بدون مدرک تحصیلی
کار در سوئیس بدون مدرک تحصیلی

اگر بخواهید برای پیدا کردن کار در سوئیس بدون مدرک تحصیلی اقدام کنید کارتان بسیار سخت خواهد شد.

چراکه کشور سوئیس و کارفرمایان آن به دنبال نیروهای کار متخصص با مدرک تحصیلی معتبر می باشند. اگر مدرک تحصیلی نداشته باشید درصد بالایی از شانس خود را برای پیدا کردن کار در کشور سوئیس از دست خواهید داد.

 اما در موارد نادر ممکن است افرادی با مهارت های خاص بتوانند بدون مدرک تحصیلی جاب افر سوئیس را دریافت کنند.

لطفا از پست جاب افر فنلاند دیدن کنید.

شرایط سوئیس برای زندگی

شرایط سوئیس برای زندگی
شرایط سوئیس برای زندگی

سوئیس یکی از کشور های سطح بالای جهانی بشمار می رود. زندگی در سوئیس می تواند آرزوی هر کسی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد باشد. همچنین سوئیس با کشورهای بزرگ و پیشرفته ای مانند: ایتالیا، فرانسه و آلمان دارای مرز است.

 کشور سوئیس دارای آب و هوای بسیار مطلوب و پاکیزه می باشد. بطوریکه می توان یکی از مزیت های این کشور برای مهاجرت و زندگی را هوای پاکیزه آن دانست.

 میزان آزادی عمل و گفتاری که شهروندان سوئیسی دارند زندگی در این کشور را لذت بخش تر کرده است.

موقعیت های شغلی مناسب در این کشور، میزان حقوق دریافتی افراد در حوزه های مختلف، درصد سلامت جسم و روان افراد در این کشور همه و همه باعث شده است که این کشور به یکی از بهترین کشور ها برای زندگی و کار تبدیل شود.

یکی از جنبه هایی که کشور سوئیس را برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند جذاب می کند: آب و هوای بسیار مطلوب و طبیعت بکر این کشور می باشد. بطور خلاصه می توان گفت زندگی در سوئیس همراه با کار می تواند یکی از بهترین شرایط برای افرادی باشد که قصد دارند در این کشور زندگی کنند.لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست فرم درخواست کار در عمان دیدن کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top